Per aspera ad astra
LÉKAŘSKÝ ODBOROVÝ KLUB
SVAZ ČESKÝCH LÉKAŘŮ
na stránkách     na internetu
 
En | Fr | Cz
 
 
Zprávy ČTK

LOK-SČL využívá zpravodajství z databází ČTK, jejichž obsah je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření, či další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho části veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu ČTK výslovně zakázáno.

13.9.2018

Praha 13. září, 3:07 (ČTK) - Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) se dnes znovu sejde se zástupci lékařských a zdravotnických odborů. Žádají desetiprocentní růst platových tarifů pro příští rok, protože jim ho přislíbila předchozí vláda. Ministr ale plošné přidání odmítá. Do nemocnic půjde podle něj o 13 procent víc než letos, ředitelé podle něj mohou přidat tam, kde potřebují.

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče je od poloviny srpna ve stávkové pohotovosti. Podporuje ji i Lékařský odborový klub. Proti se postavily například asociace sester nebo zástupci domácí péče. Pokud ministr na jejich požadavek nepřistoupí, budou odbory zvažovat další ...

26.4.2018

Praha 26. dubna, 17:55 (ČTK) - V době letních dovolených nebude podle lékařských odborů dostatek lékařů, kteří by sloužili v nemocnicích v nepřetržitém provozu. Pomohly by pohotovosti mimo nemocnice fungující po skončení ordinační doby praktických lékařů. Zástupci Lékařského odborového klubu - Českého svazu lékařů (LOK-ČSL) to dnes řekli na tiskové konferenci. Personální situaci podle nich škodí i nízké platy a nejednotné odměňování.

Podle místopředsedkyně klubu Jany Vedralové mají někteří lékaři v nemocnicích už v dubnu vyčerpaný roční limit na přesčasové hodiny. "Mají odslouženo přes 400 hodin. Pokud se situace nezlepší, LOK vyzve kolegy, aby ...

[1]